بروزرسانی : 1399/11/01 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

فراخوان ثبت نام پزشک خانواده شهری

پزشک خانواده شهری با نظام ارجاع

12بازدید
دی 17, 1399

فراخوان ثبت نام پزشک خانواده شهری

       

فراخوان ثبت نام پزشک خانواده شهری

­­­­­­­

از کلیه پزشکان محترم عمومی دارای پروانه مطب در همه نقاط استان کردستان که تمایل به همکاری جهت اجرای طرح پزشک خانواده شهری دارند خواهشمند است در اسرع وقت درخواست کتبی خود را همراه با درج آدرس ، شماره تلفن و ساعات کار مطب در شهرستانها به ادارات بیمه سلامت واقع در همان شهرستان و در مرکز استان به اداره نظارت و ارزشیابی­اداره­کل­بیمه سلامت کردستان ­(­به­صورت حضوری و یا غیر­حضوری به شماره 09189726982) ارسال نمائید.

 

اهم نکات مد نظر برابر آخرین دستورالعمل ابلاغ شده شرح زیر است:

1- پزشکان(­طرف قرارداد، غیر طرف قرارداد،آزاد، شاغل در بخش­های دولتی، دانشگاهی و خصوصی­) می­توانند از 750 تا سقف 1500 نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی را تحت پوشش خود قرار دهند .

2- نظام پرداخت به­صورت تلفیقی از سرانه و کارانه است بطوری­که هر ماه به ازای تعداد جمعیت منتسب شده مبلغ 5000 تومان به ازای هر نفر محاسبه و پرداخت خواهد شد. علاوه بر این پزشکان می­توانند به ازاء هر بار مراجعه بیمار نیز مبلغ 5000 تومان ویزیت دریافت نمایند­(قطعا سال آینده افزایش خواهد یافت). به­عبارتی به ازای 1500 نفر جمعیت تحت پوشش، هر پزشک صرف­نظر از مراجعه یا عدم مراجعه بیماران، ماهیانه مبلغ5000 تومان به ازای هر نفر بغیر از ویزیت های که طی ماه از بیمه شدگان دریافت می­نمایند، عایدشان خواهد شد.

3 -روند ثبت نام بیمه شدگان و انتساب ایشان به پزشکان به­تدریج و پس از فراخوان و اطلاع رسانی انجام خواهد گرفت.

4 -پزشکان محترم می­بایست جمعیت تحت پوشش خود را به خصوص از نظر ابتلا به بیماریهای دیابت و فشارخون ویزیت و مراقبت نمایند.

5 -فرآیند نسخه نویسی و ارجاع بیماران بصورت کاملاً الکترونیک و از طریق سامانه نسخه نویسی الکترونیک میباشد.

6- هیچ الزامی بر به کارگیری افراد دیگر در مطب نیست و این طرح کاملا پزشک محور است.

7- هیچ محدودیتی در ویزیت بیماران آزاد، بیمه شدگان سایر بیمه های دیگر و سایر صندوق های بیمه سلامت به صورت FFS وجودت ندارد. و حق الزحمه آن­ها مانند روال عادی صورت می گیرد.

(شایان ذکر است با توجه به آغاز طرح ممکن است در ادامه تغییراتی که قطعا مثبت خواهد بود لحاظ شود که اطلاع رسانی متعاقبا اعلام خواهد شد.)

print