بروزرسانی : 1400/01/25 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیر کل بیمه سلامت کردستان

افراد فاقد بیمه کردستانی تا پایان سال زیرپوشش بیمه سلامت می‌روند

34بازدید
اسفند 07, 1399

مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: افرادی که فاقد هرنوع پوشش بیمه‌ای هستند تاپایان سال فرصت دارند بامراجعه به دفاتر پیشخوان در سریعترین زمان ممکن زیرپوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

دکتر انور اسماعیلی اظهار داشت: تمام کسانی که فاقد هرنوع پوشش بیمه‌ای بوده و یا اعتبار بیمه‌شان به پایان رسیده است، تا پایان سال فرصت دارند با مراجعه به دفاتر پیشخوان زیرپوشش بیمه سلامت همگانی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی به صورت رایگان در سریعترین زمان ممکن و در عرض نیم ساعت صادر می‌شود، گفت: افراد می‌توانند فقط با ارائه شماره ملی و یک قطعه عکس برای زیرپوشش قرار گرفتن بیمه اقدام کنند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان از جمله مزایای این بیمه را اجرای طرح پزشک خانواده اعلام کرد و افزود: افرادی که زیرپوشش این بیمه قرار می‌گیرند به پزشک خانواده منتسب شده و با کمترین هزینه می‌توانند روند درمان خود را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح نظام ارجاع شهری با محوریت پزشک خانواده در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه از بهمن در استان اغاز شده است، گفت: این طرح ویژه بیمه‌شدگان صندوق بیمه همگانی(رایگان) است که محدودیت دسترسی به بخش خصوصی دارند و دفترچه‌های بیمه‌ای آنان فقط در مراکز دولتی اعتبار دارد.

اسماعیلی یادآور شد: تاکنون در این طرح ۱۰۵ پزشک کردستانی  مشارکت داشته و ۲۴۰ هزار نفر بیمه شده به این پزشکان متصل شده و به نوعی این پزشکان، پزشک خانواده این افراد هستند.

در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار نفر بیمه سلامت دارند که بیشترین تعداد آنان و بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستند.

print