بروزرسانی : 1400/01/25 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت کردستان

250هزار کردستانی زیرپوشش طرح پزشک خانواده قرار گرفتند

17بازدید
اسفند 19, 1399

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در استان گفت: تاکنون ۲۵۰ هزار بیمه شده استان زیرپوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

دکترانور اسماعیلی اظهار داشت: طرح پزشک خانواده شهری(نظام ارجاع) امسال برای نخستین‌بار در کشور بصورت آزمایشی در چهار استان کردستان، کرمان، یزد و کهکیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه خانواده‌های شهری دارای دفترچه بیمه همگانی سلامت(رایگان

 از طرح پزشک خانواده بهره مند می‌شوند، افزود: هم‌اکنون۳۰۰ هزار نفر در استان کردستان از بیمه رایگان سلامت (بیمه همگانی) برخوردارند که تاکنون ۲۵۰ هزار نفر از این تعداد زیرپوشش طرح قرار گرفته‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: در راستای اجرای این طرح پیش‌بینی شده بین 1500 تا

3هزار نفر تحت نظر یک پزشک عمومی قرار گیرند و تاکنون ۱۰۷ پزشک کردستانی در این طرح مشارکت داشته‌اند.


وی اظهار داشت: افراد می‌توانند از پزشک خانواده خود خدمات درمانی شامل ویزیت پایه، اقدامات درمانی سرپایی، تجویزداروهای لازم، آزمایش‌های تشخیصی، ارجاع به متخصص وپیگیری و کنترل فشارخون و قند خون دریافت کنند.

اسماعیلی افزود: طرح پزشک خانواده شهری(نظام ارجاع) ویژه بیمه‌شدگان صندوق بیمه همگانی(رایگان) است که محدودیت دسترسی به بخش خصوصی دارند و دفترچه‌های بیمه‌ای آنان فقط در مراکز دولتی اعتبار دارد وبا اجرای این طرح دسترسی آن ها به خدمات بخش خصوصی فراهم خواهد شد.


 
شایان ذکر است در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار نفر بیمه سلامت دارند که بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن و تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر بیمه سلامت و دارای پزشک خانواده در مرکز بهداشتی درمانی روستای خود هستند.

 

print