بروزرسانی : 1400/01/25 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیر کل بیمه سلامت کردستان

600 مرکز درمانی کردستان، طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند

21بازدید
اسفند 09, 1399

مدیر کل بیمه سلامت کردستان گفت۶۰۰ مرکز درمانی کردستان، طرف قرارداد با بیمه سلامت و مجهز به نسخه الکترونیکی شدند.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت کردستان دکتر انور اسماعیلی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان گفت: تعداد مراکز درمانی خصوصی استان شامل: داروخانه، آزمایشگاه، مطب و سایر مراکز تشخیصی درمانی، طرف قرارداد با بیمه سلامت را ۶۰۰ مرکز ذکر کرد و گفت: صددرصد این مراکز مجهز به نسخه الکترونیک شدند.

 

انور اسماعیلی افزود: از ابتدای اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی تاکنون ۹۸۰ هزار نسخه الکترونیکی در استان صادر شده است.

 

اسماعیلی در سنندج با اشاره به اینکه از اواخر اسفند سال گذشته طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در کردستان همزمان با کشور کلید خورد، افزود: از ابتدای سال جاری این طرح به صورت رسمی در کردستان عملیاتی شد و اکنون در تمام شهرستان‌ها اجرایی شده است.

 

وی افزود: در این طرح بیمار تنها با ارائه کد ملی می‌تواند از خدمات درمانی بهره‌مند شود و دیگر نیازی به ارائه دفترچه نیست.

 

اسماعیلی یادآورشد: خدمات سرپایی مراکز دولتی دانشگاهی مانند اورژانس بیمارستان‌ها، کلینیک‌های ویژه در آینده نزدیک مجهز به نسخه الکترونیک خواهند شد.

 

وی استقبال پزشکان از این طرح را بسیار قابل تقدیر دانست و افزود: به منظور تقدیر از زحمات آن ها اسنادپزشکان تا 15 ام ماه آینده بررسی و به حساب آن ها واریز خواهد شد.

 

اسماعیلی گفت: از جمعیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمه شده در استان ۷۰ درصد زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.

 

وی افزود: ۹۸ درصد مراکز درمانی در استان طرف قرار داد بیمه سلامت هستند و تنها تعدادی از دندانپزشکان طرف قرار داد بیمه سلامت نیستند.

 

مدیر کل بیمه سلامت کردستان؛ سرعت، سهولت، بهبود و دسترسی آسان خدمات درمانی، افزایش دقت و صحت در نسخه‌نویسی، کاهش خطا‌های نسخه‌خوانی، حذف دفترچه کاغذی و جلوگیری از مصرف کاغذ و جلوگیری از قاچاق دارو را از مزایای اجرای طرح نسخه‌ الکترونیک عنوان کرد.

print