بروزرسانی : 1400/01/25 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت کردستان

بیمه سلامت روزانه ۱۰ میلیارد ریال برای سلامت مردم کردستان هزینه می‌کند

427بازدید
دی 20, 1397

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: بیمه سلامت کردستان برای حوزه سلامت روزانه بصورت میانگین یک میلیارد تومان هزینه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، انور اسماعیلی در بازدید از دفتر خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در استان کردستان با اشاره به تفاوت کاری بیمه سلامت با دیگر بیمه‌ها اظهار داشت: رسالت بیمه سلامت ایران تنها پوشش بیمه‌ای نیست بلکه چتر حمایتی جامعه است.

 وی با بیان اینکه رسالت بیمه سلامت ایران حمایت از بیماران صعب‌العلاج و قشر ضعیف جامعه است و به‌دنبال رقابت نیست، گفت: هر کسی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نباشد، می‌تواند به بیمه سلامت کردستان مراجعه کند تا تحت پوشش بیمه قرار بگیرد و از خدمات حمایتی این سازمان بهره‌مند شود.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان تصریح کرد: پس از مراجعه هر نفر، برآورد هزینه و مصاحبه‌ای انجام می‌شود و اگر فرد بتواند 25 درصد از هزینه‌ها را تقبل کند سپس نسبت به تحت پوشش بیمه قرار دادن آن فرد اقدام می‌شود و اگر توانایی این مقدار را نیز نداشته باشد از طریق صندوق خیریه سازمان، مشکل مراجعه‌کنندگان را حل می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه 95 درصد از منابع و اعتبارات این سازمان دولتی و تنها 5 درصد آن استانی است، گفت: بیمه سلامت کردستان برای حوزه سلامت روزانه حدود یک میلیارد تومان هزینه می‌کند.

 

35 درصد افراد تحت پوشش بیمه سلامت کردستان "خدمات رایگان" دریافت می‌کنند

 

اسماعیلی به اجرای طرح رایگان بیمه سلامت همگانی اشاره کرد و افزود: بیمه سلامت به‌منظور پوشش فراگیر و عادلانه خدمات سلامت، در سطح کشور حدود 9 میلیون نفر و 370 هزار نفر کردستانی یعنی حدود 35 درصد جمعیت استان را تحت پوشش قرار داد.

 وی با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت غیر از دفترچه سلامت دارای شش عنوان صندوق خدمت‌رسان است، اظهار کرد: این صندوق‌های شامل صندوق بیمه روستایی، سایر اقشار، بیماران خاص، ایرانیان، کارمندی و بیمه همگانی است.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با اشاره به اینکه یک میلیون و 150 هزار نفر کردستانی از طریق این شش صندوق بیمه شده‌اند، گفت: بالاترین جمعیت در صندوق روستایی با 600 هزار نفر جمعیت بیمه شده است.

 وی با بیان اینکه از آبان‌ماه سال گذشته دفترچه و صندوق مختص افراد نیازمند محدود شده است، اضافه کرد: دفترچه بیمه ایرانیان جایگزین بیمه روستایی شده که این دفترچه به افرادی تحصیص می‌یابد که تمکین مالی داشته باشند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با بیان اینکه بیمه‌شدگان بیمه روستایی 60 درصد بیمه سلامت را به خود اختصاص داده‌اند، خاطرنشان کرد: بیمه روستایی متعلق به سطح یک بیمه بوده که در آن به هیچ وجه اجازه داده نمی‌شود که خدمات توسط بخش خصوصی تأمین شود و حدالمقدور باید این خدمات از طریق پزشک خانواده و مراکز دولتی مستقر در روستاها پیگیری شود.

 وی با اشاره به اینکه در قالب بیمه صندوق ایرانیان و در راستای تشویق مردم، 50 درصد حق بیمه به عهده دولت است، اضافه کرد: سهم بیمه‌شونده در طول سال 265 هزار تومان است که بر اساس عائله‌مندی محاسبه خواهد شد.

 

سامانه 1666 پاسخ‌گوی 24 ساعته بیمه‌شدگان بیمه سلامت است

 

اسماعیلی با بیان اینکه در سال گذشته در زمینه بیمه سلامت بدهکاری نداشتیم، اعلام کرد: در سال 97 نیز پرداختی‌ها تا مردادماه پرداخت شده است.

 وی بیان کرد: در ابتدای سال 97 طبق تفاهم‌نامه‌ای که توسط بخش دولتی امضاء شد 70 درصد کارکردشان پرداخت شد و 20 درصد متعلق به بخش خصوصی نیز که 70 درصد آن متعلق به داروخانه‌ها بود، پرداخت شد.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه سامانه 1666 روزانه در هر ساعت از شبانه‌روز پاسخ‌گوی سؤالات و مشکلات بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت است، اظهار داشت: علاوه بر خدمات شبانه‌روزی این سامانه، بنده روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت 10 تا 12 ظهر پاسخ‌گوی مردم هستم.

 وی با ذکر اینکه سامانه 1666 پل ارتباطی بیمه سلامت با بیمه شدگان است، ادامه داد: در طول هفته واحدهای بیمه‌گری، رسیدگی به اسناد پزشکی، نظارت بر مراکز طرف قرارداد، روابط عمومی و معاونت بیمه و خدمات سلامت از طریق این سامانه سؤالات و مشکلات بیمه شدگان را بررسی کرده و پاسخ می‌دهند.

 

نقدهای سازنده خبرگزاری تسنیم کردستان تبدیل به یک برند شده است

 

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران این رسانه تصریح کرد: بابت اینکه، خداوند توفیق حضور در دفتر یک رسانه اخلاق‌مدار و پیگیر مطالبات مردم را نصیب بند فرمود، بسیار خوشحال هستم.

 وی به رسالت خبرگزاری تسنیم اشاره کرد و افزود: خبرگزاری تسنیم در استان کردستان یکی از رسانه‌های منتقد و پیگر مطالبات مردم است و مدت‌هاست که بنا داشتم به بهانه تشریح خدمات ارائه شده، در دفتر این رسانه حضور پیدا کنم.

 وی اظهار کرد: بنده از تمام تلاش‌ها و پیگیری‌ها مجموعه خبرگزاری تسنیم در استان کردستان قدردانی می‌کنم و مطلع هستم که خبرنگاران این رسانه برای نقدهایشان چقدر مورد کم‌لطفی ارگان‌های دولتی قرار می‌گیرند اما معتقدم باید رسانه‌ها واقعیت‌ها را بیان و منعکس کنند و ملاحضه‌کاری را کنار بگذارند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: نقدهای سازنده خبرگزاری تسنیم در استان کردستان برای این رسانه تبدیل به یک برند شده است اما متأسفانه همیشه ما نقدپذیر نیستیم و می‌خواهیم که اصحاب‌رسانه تنها تعریف و تمجید کنند در صورتیکه همان انتقادها به مسئولان کمک بسیار زیادی می‌کند.

 گفتنی است؛ در این بازدید نصری مدیر روابط عمومی بیمه سلامت استان کردستان نیز "انور اسماعیلی" را همراهی ‌کردند.

print